Na dotaz čtenářky v časopise MOJE PSYCHOLOGIE 12/2018 jsem odpovídal společně s Barborou Pospíšilovou – ředitelkou úseku likvidace škod z D.A.S. a psychoterapeutkou a lektorkou Alžbětou Protivanskou. Znova se potvrdilo, jak je užitečné, když na dotaz odpovídá více odborníků.

Dotaz: Po několika letech na rodičovské dovolené jsem se chtěla vrátit do původního zaměstnání. Dala jsem to vědět zaměstnavateli, ale on mi řekl, že s mým návratem nepočítá. Jak se mám bránit? Nebo raději změnit práci?

Eva, 35 let

Mgr. Boris Štepanovič: Hledání nového zaměstnání by mohlo jenom prohloubit Váš pocit odmítnutí a neschopnosti. Je užitečné připustit si, že v této situaci jste závislá na rozhodnutí někoho jiného i když Vás chrání zákon. To ale neznamená, že nemůžete vyjádřit názor a zastat se sama sebe, bez ohledu na výsledek. Požádejte šéfa o jasné zdůvodnění rozhodnutí. Sestavte si seznam předešlých pracovních úspěchů, a sepište si vše, co jste zvládala v čase rodičovské dovolené. Byla jste na „dovolené“ nebo vytížení a povinnosti doma Vás naučily zvládat stres, soustředit se na to důležité, narostla Vaše schopnost improvizovat, nepanikařit a pod? To je něco, na čem můžete do budoucna stavět, i když Vám šéf nakonec nevyhoví.