Dotaz: Neodolala jsem pokušení a partnerovi jsem „projela“ mobil. Našla jsem tam několik milostných sms zpráv ze stejného čísla. A teď nevím, co s tím. Mám se partnera rovnou zeptat? Nebo vyčkat co bude dál? 

lupa

Předpokládám, že pokušení nebylo dozvědět se něco nepříjemného, ale chtěla jste řešit Vaše obavy a nespokojenost ve vztahu. Rozhodla jste se „konat na vlastní pěst“.

Měla jste podezření, které jste se obávala vyslovit? Udělala jste krok, který mohl vypadat smysluplně, ale asi tušíte, že jste narušila důvěru, respekt, úctu a možná právě to Vám ve vztahu chybělo a nedostávalo se. Co se dělo ve Vašem vztahu před „vyšetřováním“?

Je možné, že neumíte projevit a ukázat vlastní nelibost, nebo vyjádřit, co Vám ve vztahu na druhém nevyhovuje tak, aby to bylo pro Vás přijatelné a cítila se bezpečně. Pak může být lepší čekat, dusit v sobě něco, co Vás zraňuje, a ve vhodný moment přehodit odpovědnost za vztah na druhého. Máte i důkaz, a ten by měl Vaše konání omluvit a potvrdit jeho oprávněnost.

Bylo by konstruktivní přijmout  svojí vlastní část odpovědnosti a přiznat si, že vztah jste spoluvytvářela.  Důležité bude teď nezůstat sama, ale mluvit s někým komu důvěřujete, nevnucuje Vám řešení a scénáře, ale poskytne možnost postupně se v sobě zorientovat. Vyjasnit si, kde jsou Vaše hranice, co sama chcete a  kolik odpuštění jste schopna nabídnout. Toto může trvat nějakou dobu. Pozor na „řešení“ prací, jídlem nebo alkoholem. Vytvořte si možnosti, jak relaxovat a uvolnit se.

 

Potřebujete odbornou pomoc?