Kroužek je určen pro současné, minulé klienty centra Anabel a pro ty, kteří chtějí své myšlenky soustředit na tvořivou výtvarnou činnost. 

Aktivita je určena účastníkům od 18 let. Maximální počet účastníků: 7                        

Kroužek nabízí možnost ● odpoutat se od nepříjemných myšlenek ●vyjádřit se výtvarnou technikou ● vniknout do světa barev a tvořivosti ● experimentovat podle vlastního zájmu a nálady ● zkoušet něco nového

Po úvodním setkání je každé další věnováno jedné barvě (červená, růžová, oranžová, žlutá, zelená, tyrkysová, modrá, fialová, černá a bílá) a to, co v nás vyvolává, budeme vyjadřovat různými výtvarnými technikami (tempera, suchý pastel, koláž, voskovky…) ● Individuální práce v klidném prostředí ale v netradičních podmínkách ● Klasické malování pomůckami ale i vlastními prsty nebo rukama.

Výtvarné techniky: papírová koláž ● tempera ● pastelky ● voskovky ● fixy ● suchý pastel ● malování a kreslení na papír

Způsob práce: Individuální práce u jednotlivých stanovišť (flipchart, zeď, stůl…)

Schéma setkání: 1. setkání – seznámení, představení plánu, pravidla skupiny, základní výtvarné projevy a zkoušení technik na jednotlivých „stanovištích“. Každé další setkání je věnováno jedné barvě. Krátký úvod a společné naladění na pocity, asociace, symboly a představy ● Vlastní tvorba ● Společná diskuse ● Následní a doprovodné aktivity dle toho, jak se rozhodne skupina – např. výstava výtvorů v centru Anabell nebo jejich dokumentace na sociálních sítích atd.

Místo setkávání: Kontaktní centrum Anabell, Baranova 33, Praha 3 – Žižkov

10 setkání / jednou týdně

Čas: úterý 17,30 – 19,00

1. setkání: úterý 1. 3. 2016

Cena: 300,- Kč / sezení. V ceně je výtvarný materiál. 50% kurzovního tj. 1500,- Kč při zahájení kurzu, zbytek nejpozději na 5. setkání. V případě účasti na ukázkové lekci, bude její cena odečtena z ceny kurzu. Cena pro nepracující 200,- Kč /sezení.

Ukázková lekce: úterý 16. a 23. 2. 2016 17,30 – 19,00                                      

Cena ukázkové lekce: 150,- Kč

FB kurz

Registrujte se zde

Prosím uveďte jméno, kontakt na Vás, Vaše očekávání a důvod, proč se do kroužku hlásíte. K těmto informacím bude následně přihlíženo.

Další informace:  www.anabell.cz      

 

Potřebujete odbornou pomoc?